VIDEO: Na západe vznikajú ďalšie búrky, niektoré aj pomerne intenzívne. Noc bude ešte búrlivá

Veronika Salayová

Búrok je už síce na Slovensku s pribúdajúcimi hodinami menej, no na západnom Slovensku sa im darí naďalej. Vznikajú tu ďalšie búrky, pričom niektoré z nich sú aj pomerne intenzívne. 

Búrkam sa darí aj po zotmení, a to najmä na západnom Slovensku. Aktuálne sú pomerne intenzívne búrky v okolí Trnavy, kde panuje aj výrazná blesková aktivita. 

Na západnom Slovensku tak ešte aj v týchto chvíľach dochádza k tvorbe búrok, pričom búrky majú ešte dostatok energie pre svoje nočné vystrájanie.

Tak, ako na to upozorňuje celý deň, pozor najmä na prívalové povodne, ktoré pri týchto búrkach hrozia. 

 

Búrlivý večer na západnom Slovensku

Nočné búrky opäť vyčíňajú aj v okolí Nitry, kde včera spôsobili hotovú spúšť, po ktorej musel primátor mesta vyhlásil aj mimoriadnu situáciu. 

Búrkam sa darí aj v Štiavnických vrchoch, pričom búrlivo je aj v Banskej Štiavnici. Ďalšie búrky sa tvoria na slovensko-maďarskom pohraničí pri Šahách.

Búrky tak ešte môžu úradovať na našom území aj naďalej v nočných hodinách, no postupne budú zanikať. Búrky čakajte aj v piatok, viac o nich prinesieme v ďalších článkoch. 

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd