VIDEO: Obrovská, nečakáná vlna zranila najmenej 8 ľudí. Voda doslova strhávala ľudí

Peter Minárik

Na pobreží Kalifornie sa vyskytlo vlnobitie, ktoré prinášalo niekoľkometrové vlny, pričom jedna z vĺn nečakane so sebou stiahla ľudí, následkom čoho utrpelo zranenia najmenej 8 ľudí. Celú situáciu sa podarilo zachytiť na video.

Kalifornské pobrežie čelí nevídaným prírodným javom, keď ho zasiahli obrovské vlny, ktoré v niektorých miestach dosahujú až 12 metrov. V piatok boli vydané varovania pred rozbúreným morom na území od hraníc s Mexikom až po San Francisco a nie je vylúčené, že tieto varovania budú predĺžené až do víkendu.

Neďaleko pobrežia Kalifornie sa totiž odohrávajú búrky, ktoré prinášajú na pobrežie obrovské vlny, silné prúdy a zaplavenie pobrežných oblastí.

Ľudí stiahla vlna

Tieto mohutné vlny prilákali mnohých pozorovateľov a surferov, najmä v oblasti San Diego. Nebezpečná situácia nastala v meste Ventura, kde vlna nečakane udrela na pláž a strhla so sebou niekoľko ľudí. Polícia informuje, že vlna doslova "zmyla" niektorých ľudí až 50 metrov do vnútrozemia a osem ľudí bolo prevezených do nemocnice.

Upozornenia pred vlnobitím

V okolí San Diega vysoké vlny prilákali dav surferov, avšak mnohí z nich po zazretí sily živlu na vlastné oči zmenili svoje plány.

V oblasti Santa Cruz polícia informovala o zaplavení niekoľkých obľúbených turistických, pobrežných miest. Úrady apelujú na opatrnosť počas cestovania a vyhýbaniu sa zaplaveným oblastiam.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
25 °C / 6 °C
Aleš
Zajtra
Skoro jasno
27 °C / 7 °C
Justína
Pondelok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Fedor
Utorok
Občasný dážď
13 °C / 7 °C
Dana
Streda
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Rudolf
Štvrtok
Dážď
11 °C / 1 °C
Valér
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd