VIDEO: Obrovská sila ľadovej rieky v Rusku. Videli ste už ľadové cunami?

Rusko Veronika Salayová

Vlna cunami na zľadovatenej rieke zdevastovala most a ohrozila okoloidúcich v ruskom meste Khabarovsk, keď vyšplechla a brala všetko, čo jej prišlo do cesty. 

Ľadová rieka Amur na pobreží ruského mesta Khabarovsk na Ďalekom východe vytvorila vlnu, ktorá svojou obrovskou silou zrazila betónom vystuženú kovovú bariéru a poškodili most.

Obrovské kusy ľadu sa valili a brali všetko, čo im prišlo do cesty. Keby išlo o obyčajnú vlnu, zrejme by sa nič vážne nestalo, nanajvýš by bolo všetko mokré, no v prípade ľadu bola situácia iná.

Masy ľadu sa rýchlo blížil k brehu

Takéto ľadové cunami nie je veľmi bežné. Masy ľadu dlhého stovky metrov sa vysokou rýchlosťou blížili k brehu, kde sa zrazili navzájom.

Vytvorili veľké kusy ľadu a veľkou silou ich vyvrhli na most, ktorý nevydržal takýto nápor a pod ľadom sa zlomil.

Veľké ľadové kusy sa ďalej vrhali na cestu, kde nakoniec ostala veľká kopa a, samozrejme, zdevastovaný most. 

Veľmi blízko v tom čase stáli aj okoloidúci, no našťastie sa nikomu nič nestalo. Okoloidúci si ľadové cunami stihli aj natočiť na video. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd