VIDEO: Sever Maďarska zaliala voda. Budapešť je pod vodou

Maďarsko Veronika Salayová

V Maďarsku dnešné ranné búrky zaplavujú ulice hlavného mesta. Silné búrky priniesli na sever krajiny prívalové zrážky, ktoré spôsobujú povodne. 

Od skorých ranných hodín zúria búrky nielen na juhu Slovenska, ale aj v severných oblastiach našich južných susedov.

Dnešné búrky priniesli do krajiny prívalové zrážky, ktoré spôsobili lokálne povodne vo viacerých oblastiach severného Maďarska. 

Prívalové zrážky postihli aj hlavné mesto Maďarska, kde sa voda valí ulicami Budapešti a spôsobuje problémy najmä v cestnej doprave. 

Najviac je zrejme zasiahnutý 12. obvod Budapešti, v západnej časti hlavného mesta, odkiaľ hlásia najväčšie škody spôsobené prívalovými zrážkami. 

Voda v Maďarsku zaplavuje aj okolité dediny, severne od Budapešti. Voda spôsobuje problémy aj meste Dunakeszi či v obci Pilisszántó.

V Maďarsku už počas ranných búrok miestami napršalo viac ako 80 mm zrážok. Podobné úhrny zrážok sa môžu vyskytnúť aj na Slovensku počas dnešného dňa. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Zajtra
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Sobota
Polooblačno
20 °C / 1 °C
Jaroslav
Nedeľa
Polooblačno
23 °C / 4 °C
Jarmila
Pondelok
Polooblačno
25 °C / 5 °C
Lea
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd