Hrozivé VIDEO: Silný blesk udrel v centre mesta Šaštín-Stráže do postaveného „mája“

Veronika Salayová

Búrky od ranných hodín vyčíňali na západe Slovenska. Búrlivo bolo ráno okrem iného aj v meste Šaštín-Stráže, kde uprostred námestia udrel silný blesk do postaveného „mája“. 

Dnešné ráno bolo na západnom Slovensku poriadne búrlivé. Aktuálne už búrky zanikli a na Slovensku budú panovať pokojnejšie hodiny, avšak nie nadlho.

Ráno však mnohých ľudí v okolí Trnavy a Záhoria zobudili blesky ako z dela. Búrky tu doslova vreli a medzi nimi sa objavili aj silné blesky, ktoré mali poriadnu ranu.

Medzi bleskami sa objavili aj silné CG+ blesky, ktoré dosahovali silu až 60 000 ampérov.

 
 

Nebezpečný blesk v centre mesta Šaštín-Stráže

Jeden z takýchto veľmi silných bleskov vyčíňal aj v meste Šaštín-Stráže, kde udrel priamo v centre. Blesk zasiahol postavený „máj“, čiže do stromu obvešaného farebnými stuhami a vencom. 

Tento úder blesku sa podarilo aj zachytiť na video, pričom autor videa mal vskutku šťastie, keďže blesk zasiahol strom vzdialený od neho len pár metrov. Okolo práve prechádzalo aj osobné auto.

Po zásahu blesku strom zhorel a začali z neho padať obhorené stuhy a konáre. Pozrite si toto hrozivé video z centra mesta Šaštín-Stráže.

 
Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd