VIDEO: V Alpách začalo snežiť ! Napadne aj 30 cm

Heiligenblut Peter Minárik

Za studeným frontom, ktorý aktuálne postupuje aj cez naše územie začína prúdiť studený vzduch. Ten už cítime aj na našom území, no v studenom vzduchu sú aj Alpy, kde začalo dokonca snežiť.

Studený front, ktorý počas včerajšieho a dnešného dňa postupoval cez naše územie priniesol do mnohých oblastí Európy ochladenie. Ochladilo sa aj v Alpách, kde nulová izoterma začala klesať pod výšku 2000 m n.m.

Od tejto výšky tak začalo v Alpách snežiť a do rána by hranica sneženia mala ešte ďalej klesať. Postupné ochladzovanie pekne vystihuje graf teploty z Wallckhaus Sud v centrálnom Rakúsku.

Počas večera začalo v tejto oblasti snežiť. Webkamera, ktorá je inštalovaná v nadmorskej výške 2 304 m n.m. zachytila príchod nielen prvého snehu, ale aj prechod vozidla zimnej údržby.

Ešte výraznejšie pritom začalo snežiť vo vyšších polohách Álp. Sneženie sa očakáva až do nedeľňajšieho večera.

Podľa aktuálnych predpovedí by v rakúskych Alpách malo do pondelka napadnúť od výšky 2000 m n.m. 5 až 15 cm nového snehu a v polohách nad 3000 m n.m. až okolo 30 cm.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd