Víkend bude ako stvorený na pobyt v prírode. Teploty vystúpia do +15 °C

Dominik Cenkner

Pred nami je víkend, ktorý bude priam ideálne na aktivity na čerstvom vzduchu. Počasie bude priať aj druhému kolu celoplošného testovania na koronavírus.

Za nami je ďalšia noc kedy teplota na niektorých miestach klesla pod bod mrazu. Nebolo však až tak chladno ako počas predchádzajúcej noci, kedy teplota poklesla až k -4 °C. Počas dňa sa bude ortuť na teplomeroch postupne šplhať vyššie.

Počasie u nás bude počas soboty ovplyvňovať tlaková výš. Tá sa z našej oblasti presunie nad Rumunsko. Zároveň k nám bude po jej zadnej strane od juhozápadu prúdiť teplý vzduch.

Dnes nás tak čaká slnečný deň, ktorý z rána a dopoludnia budú miestami kaziť hmly alebo nízka oblačnosť. Niekde sa môže ojedinele zdržať až do popoludňajších hodín.

Teplota bude počas dňa stúpať až k +15 °C, Foto: meteologix.com
Teplota bude počas dňa stúpať až k +15 °C, Foto: meteologix.com

Po rozplynutí hmiel a oblačnosti budú teploty stúpať. Denné maximá sa budú pohybovať v rozmedzí od +9 °C do +14 °C. Tam kde hmly a oblačnosť neustúpia bude okolo 7 °C. Fúkať bude len slabý vietor.

Zmena počasia sa neočakáva ani v nedeľu. Priať tak bude všetkým, ktorí sa rozhodnú tráviť čas v prírode, ale taktiež aj všetkým dobrovoľníkom pri celoplošnom testovaní.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd