Víkend bude poriadne HORÚCI. Osvieženie len ojedinele

Ľubomír Franko

V druhej polovici týždňa nám vysoké teploty zmiernili búrky, ktoré sa vyskytli na mnohých miestach Slovenska. Dočkali sa ich mnohí a na viacerých miestach sa konečne dalo dýchať. Búrok postupne ubudne, no teploty nepoľavia.

Momentálne sa v oblasti strednej a východnej Európy nachádza teplá a vlhká vzduchová masa. Vo vlhkom vzduchu sa najmä v horských oblastiach tvoria výrazné búrky, ktoré prinášajú prívalové zrážky. 

Búrky síce prinášajú intenzívne zrážky a silný vietor, priniesli však aj očakávané ochladenie, ktoré pri týchto extrémnych teplotách určite pomohli.

Od zajtra očakávame prechod k suchšiemu vzduchu. Búrok bude až do utorka každým dňom menej a už od zajtra sa budú vyskytovať len ojedinele, neskôr už len výnimočne. 

Teploty však budú rovnako vysoké, cez víkend môžu byť dokonca ešte vyššie. Búrky nám tak budú chýbať a ochladenia sa tak skoro nedočkáme. Teploty by mali klesnúť začiatkom nasledujúceho týždňa, no ochladenie stále nie je isté.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd