Víkend bude slnečný a teplý. Vrátia sa tropické teploty

05.08.2020 o 15:44 - Ľubomír Franko

Po výraznejšom ochladení, ktoré zasiahlo najmä západnú polovicu územia, sa očakáva návrat tropických teplôt. Záver týždňa bude slnečný, s tropickými teplotami.

Počasie v strednej Európe ovplyvnil zvlnený studený front. Ten sa ešte začiatkom tohto týždňa dostal v plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu aj nad naše územie. 

Studený front priniesol ochladenie najmä na západ a sever Slovenska, v stredu sa prechodne ochladilo už aj na východe. Na juhu stredného Slovenska sú teploty stále relatívne vysoké, dnes dosiahli až do +27 °C.

Nad územie strednej Európy sa počas stredy rozšírila od západu tlaková výš. Tá by mala zmohutnieť a po jej zadnej strane postupne začne prúdiť do Európy teplejší vzduch.

Tlaková výš sa začne naplno prejavovať na našom území už v priebehu štvrtku, kedy sa oblačnosť zmenší. V piatok a cez víkend očakávame už málo oblačné počasie.

Teploty dosiahnu už počas štvrtku +23 až +30 °C, podobne tomu bude aj v piatok. Cez víkend sa ešte mierne oteplí a najmä na juhozápade môže byť až do +33 °C.

Letné počasie sa tak na Slovensko vráti a ďalšie ochladenie sa zatiaľ nečrtá. Môžeme predpokladať, že slnečno bude nie len počas víkendu, no takisto aj začiatkom ďalšieho týždňa.