Víkend bude upršaný a chladný. Od pondelka sa však bude citeľne oteplo

Peter Minárik
Po príjemnom závere pracovného týždňa sa počasie počas víkendu pokazí. Už v pondelok sa však môžete tešiť na krajšie počasie.

Záver pracovného týždňa prináša na naše územie príjemné, teplé počasie. Vo štvrtok teploty prekračovali hranicu +15°C a najvyššie sa zastavili v Lučenci, kde bolo +16,6°C. Druhou najteplejšou oblasťou bola Bratislava, kde sa teplota dostala na +16°C a záver pracovného týždňa bude ešte teplejší. Teploty sa môžu vyšplhať k +20°C, ale piatkom teplé počasie na niekoľko dní skončí. Pred nami je totiž daždivý a chladný víkend.

Frontálne vlny prinesú veľa zrážok

Počas víkendu sa počasie na našom území pokazí. Počasie totiž začne ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa prehĺbi nad oblasťou Pobaltia a v rámci tejto tlakovej níže postúpia do našej oblasti v chladnejšom, severozápadnom prúdení jednotlivé frontálne vlny. 

Najupršanejšia bude sobota a to na väčšine nášho územia. Nadránom hranica sneženia poklesne až na 600 m n.m, no v priebehu dňa vystúpi až na hranicu 1000 m n.m. Sobota však nebude len upršaná, ale aj poriadne veterná. Fúkať totiž bude silný západný až severozápadný vietor a pri denných teplotách od +4 do +10°C, tak bude na pocit ešte chladnejšie.

V nedeľu postúpia počas dňa od západu ďalšie zrážky, ktoré od západu začnú ustávať až v pondelok ráno. Nedeľa bude teplotne podobná ako sobota.

V utorok už slnečno a teplo

Predpovede naznačujú, že počas pondelka by sa oblačnosť mala od západu zmenšovať a v utorok už by na celom našom území malo prevládať príjemné počasie. Ovplyvňovať by nás mala tlaková výš v rámci ktorej bude do našej oblasti prúdiť teplý vzduch. Teploty by tak mali byť zo dňa na deň vyššie a atakovať budú hranicu +20°C.

Pravdepodobnostné behy tiež naznačujú, že teplé počasie je viac menej isté. V hladine 850 hPa, teda vo výške približne 1500 m n.m. sa očakávajú teploty okolo +5°C a v nižších polohách sa budú šplhať k +20°C.

Po upršanom víkende, nás tak čaká pekný a teplý začiatok ďalšieho marcového týždňa.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd