Víkend začne pokojne, skončí však snežením

Peter Minárik
Máme tu posledný predvianočný víkend, ktorí mnohí z Vás určite využijú na kúpenie posledných darčekov. Počasie situáciu na cestách nebude komplikovať.

Vianoce sú skutočne už za rohom. Posledný víkend bude na našom území prevažne pokojný, a tak si môžete nakúpiť posledné darčeky. Na cestách by to malo vyzerať normálne. Opatrní však treba byť v nedeľu večer. Od severu začne oblačnosť pribúdať a postupne sa rozsneží. Na krajnom západe sa objavia aj zrážky mrznúce. 

Počasie ovplyvňuje tlaková výš

Počasie na našom území je aktuálne pod vplyvom tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad Balkánom. Po okraji tejto tlakovej výše sa do našej oblasti dostáva teplejší vzduch od juhu. Ten je možné pozorovať najmä vo výškach. Napríklad na Chopku bolo večer teplejšie ako v Podunajskej nížine. 

Táto tlaková výš prinesie inverziu. Za slnkom sa tak treba vybrať na hory, pretože v nižších polohách bude prevažne zamračené nízkou oblačnosťou a zrána aj hmlisto. 

Denné teploty sa vyšplhajú len na -3 až +2°C. Na miestach, kde sa však oblačnosť zmenší a vykukne slnko sa ortuť v teplomeri môže vyšplhať až na +5°C.

V nedeľu príde od severu sneženie

Počas nedeľného dňa sa začne od severu nad naše územie nasúvať oblačnosť studeného frontu. V priebehu večera sa začnú od severu rozširovať aj zrážky. Na mnohých miestach by malo začať postupne snežiť. Zrážky by sa mali sústrediť najmä na sever a severozápad. Do pondelňajšieho rána tu môže pripadnúť do 2 cm, vo vyšších polohách až do 5 cm nového snehu.

ANIMÁCIA: Očakávaný príchod zrážok

Na západe však treba byť opatrní. Vo výškach sa totiž prejaví teplejší vzduch. Zrážky, ktoré tak budú vypadávať budú kvapalné a tie pri teplotách v spodnej vrstve okolo nuly môžu namŕzať.

Ďalšie dni by mali priniesť stabilnejšie počasie opäť bez zrážok.

Zdá sa, že tesne pred Štedrým dňom môže nasnežiť, a tak Vianoce môžu byť biele. Viac si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd