Vo štvrtok sa vráti teplé počasie. Teploty vystúpia až k +18 °C

Ľubomír Franko

Nad Slovensko prenikol počas uplynulého víkendu arktický vzduch. Ten priniesol výrazné ochladenie a na mnohé miesta aj sneženie. Už vo štvrtok sa začne otepľovať a teploty pôjdu nahor. 

Na území Slovenska sa bude do stredy nachádzať chladnejší, pôvodom arktický vzduch. Chladnejší vzduch sa následne počas stredy a štvrtku presunie ďalej nad Stredozemné more a na naše územie začne od juhovýchodu prenikať teplejší vzduch.

Synoptická situácia vo štvrtok
Synoptická situácia vo štvrtok

Dôvodom bude rozsiahla tlaková výš, ktorej stred sa bude nachádzať nad západným Ruskom. Chrbát tejto tlakovej výše bude siahať ponad naše územie až nad Slovinsko.

Vo štvrtok sa začne otepľovať

Už vo štvrtok začnú teploty na našom stúpať. Medzi tlakovou nížou nad Stredomorím a tlakovou výšou so stredom nad Ruskom k nám začne od juhovýchodu prenikať teplejší vzduch.

Vo štvrtok očakávame maximálne teploty v rozmedzí od +4 do +12 °C, na krajnom juhovýchode sa môže ojedinele otepliť až na +16 °C. V piatok budú teploty vyššie už na celom území. Očakávame, že v závere pracovného týždňa by mali dosiahnuť +12 až +18 °C. 

Očakávané denné maximá teploty v sobotu, zdroj: Meteologix
Očakávané denné maximá teploty v sobotu, zdroj: Meteologix

Cez víkend budú teploty podobne vysoké. Na rozdiel od štvrtku a piatku, kedy bude počasie prevažne oblačné, cez víkend očakávame menej oblačnosti. 

Oteplenie by malo vydržať približne do konca marca. Začiatkom apríla očakávajú modely ďalší vpád studeného vzduchu. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd