Voda v Benátkach rýchlo stúpa. Bariéra „Mojžiš“ však zachraňuje Benátsky karneval

Voda v Benátkach rýchlo stúpa. Bariéra „Mojžiš“ však zachraňuje Benátsky karneval
Veronika Salayová

Dnes ráno boli zdvihnuté mobilné hrádze systému Mojžiš v Benátkach, čím sa úspešne ochránilo vzácne historické centrum lagúny pred vysokou prílivovou vlnou. V meste navyše stále prebieha obľúbený Benátsky karneval. 

Dnes ráno začala voda v Benátkach rýchlo stúpať, v dôsledku čoho bol aktivovaný protipovodňový systém Mojžiš v Benátkach.

Vzácne historické centrum lagúny tak bolo dnes dostatočne ochránené pred prílivovou vlnou. V centre Benátok voda v kanáloch nepresiahne hladinu vody 85 cm.

Aj dnes tam totiž prebieha obľúbená udalosť, a to Benátsky karneval, ktorý sa však už chýli ku koncu. Ľudia v maskách, rovnako ako aj turisti si tak môžu karneval vychutnať v plnej paráde bez záplav. 

 

Voda bude stúpať aj naďalej

Voda nad 1 m sa očakáva aj v najbližších dňoch, a to až do utorka 13. februára. Dnes večer pred polnocou sa rovnako očakáva ďalší vzostup hladiny vody, no Mojžiš je v plnej pohotovosti.

Benátky tak vedia v plnej pripravenosti a ostražitosti čeliť nepriaznivej poveternostnej situácii a chrániť svoje historické a kultúrne poklady.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
17 °C / 4 °C
Kazimír
Zajtra
Prehánky
15 °C / 1 °C
Fridrich
Streda
Prehánka dažďa so snehom
13 °C / -1 °C
Radoslav
Štvrtok
Skoro jasno
12 °C / 0 °C
Tomáš
Piatok
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Alan
Sobota
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Františka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd