Vonku naďalej prší

Ľubomír Franko

Počasie momentálne ovplyvňuje tlaková níž, ktorej stred sa presúva ponad západnú Ukrajinu ďalej na sever až severozápad. Cez naše územie v súvislosti s touto nížou postupuje oklúzny front a na viacerých miestach prší.

Miestami prší aj výdatne a to najmä na severných návetriach Vysokých Tatier. Úhrny za posledných 12 hodín sa miestami šplhajú cez 20 mm. Dopoludnia pršalo intenzívne aj na východe Slovenska, no trvalé zrážky tam už postupne prešli do prehánok a občasného dažďa. Zrážky by mali začať ustávať už v neskorších popoludňajších hodinách a večer, zostane však zamračené. 

Na výdatnejšie zrážky reagujú rieky na Orave, kde niektoré toky opäť dosahujú prvý povodňový stupeň. Ide o rieky Oravica a Polhoranka. Prvý povodňový stupeň dosahuje aj Dunajec v Červenom Kláštore, v Pieninách.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd