Východom Slovenska sa presúva búrkový konvektívny systém

Východom Slovenska sa presúva búrkový konvektívny systém
Ľubomír Franko

Intenzívne búrky sa naďalej vyskytujú na našom území. Naprieč celým východným Slovenskom sa presúva mezoškálový konvektívny systém, ktorý prináša intenzívne zrážky a nárazový vietor.

Výrazný búrkový systém sa momentálne presúva východným Slovenskom ďalej na východ. Búrkový systém sa vytvoril vo východnej časti stredného Slovenska, spojením viacerých jednotlivých búrkových buniek. 

Momentálne pozorujeme na radare búrky usporiadané do mezoškálového konvektívneho systému. Ten je tvorený z aktívnej línie búrok na jeho čele, za touto líniou nasleduje oblasť s nižšou radarovou odrazivosťou s trvalejšími zrážkami.

Búrky už čoskoro opustia naše územie. Ešte stále však vykazujú intenzívnejšie črty a na viaceré miesta prinášajú okrem prívalových zrážok aj silný vietor či krupobitie. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Zajtra
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Štvrtok
Búrky
32 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Prehánky, búrky
32 °C / 12 °C
Alojz
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd