Výdatné sneženie môže doraziť začiatkom roka

Ľubomír Franko

Predpoveď počasia pre nasledujúce dni je takmer jasná. Nižšie teploty a slnečné, na rozmedzí rokov aj inverzné dni. Pokiaľ sa pýtate kedy a či vôbec príde výdatnejšie sneženie, máme pre vás dobre správy. Upozorňujeme, že intenzita a výskyt sneženia sa ešte môžu zmeniť a predpoveď budeme denne aktualizovať.

Tlaková výš, ktorá sa v týchto chvíľach udržiava nad našim územím sa postupne presunie nad Balkánsky polostrov. Už počas 3. januára 2017 by sa mala v oblasti Škandinávie prehlbovať výrazná tlaková níž, pričom jej výbežok bude siahať až nad Poľsko. Medzi tým sa nad Britskými ostrovmi usadí mohutná tlaková výš. Medzi týmito dvomi útvarmi k nám začne od severu prúdiť chladný, morský, pôvodom arktický vzduch. Prvé snehové zrážky by sa mali objaviť už 2. januára v podvečerných hodinách ha t najmä na severe Slovenska. Sneženie sa počas ďalších dní rozšíri ďalej a zasiahnuť môže celé územie. Najintenzívnejšie zrážky sa však predbežne očakávajú v noci na 4. januára a počas 4. januára. Sneženie by malo následne strácať na intenzite a postupne sa presunie opäť len na sever Slovenska.

Sneženie bude výdatné. Najviac zrážok sa očakáva na Kysuciach a na Orave, kde môže napadnúť aj 30 centimetrov nového snehu. Snehovú nádielku si užijú aj na východe, kde spadne prevažne do 20 centimetrov nového snehu. Snehové vločky sa ukážu aj na západnom Slovensku, no hranica sneženia v tejto oblasti je zatiaľ otázna. Počasie po 5. januári je zatiaľ otázne, no predbežne to vyzerá na zrážkovo bohatú prvú januárovú dekádu.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd