VYHLIADKA: Letného počasia sa tak skoro nedočkáme. Ochladí sa

Peter Minárik

Dnes po dlhšej dobe zavládlo na našom území slnečné počasie. To sa však už čoskoro zmení. Nasledujúce dni prinesú viac oblačnosti a ešte nižšie teploty.

Stred týždňa priniesol na naše územie po dlhšej dobe na celé naše územie slnečné počasie. Síce bolo vonku krásne, no na pocit bolo pomerne chladno. Teploty sa dnes pohybovali od +17 do +22 °C, čo je na súčasnú ročnú dobu pod hranicou dlhodobého normálu.

Teploty pritom budú nasledujúce dni ešte o čosi nižšie. Do našej oblasti totiž bude prúdiť chladný vzduch a súčasne pribudne oblačnosť.

Ďalší front a ďalšie zrážky

Už počas štvrtka sa počasie na našom území opäť zhorší. Počasie totiž začne ovplyvňovať ďalší studený front, ktorý prinesie na naše územie prevažne oblačné až zamračené počasie so zrážkami.

Zrážky sa objavia predovšetkým na krajnom západe a severe odkiaľ sa postupne v priebehu noci na piatok rozšíria aj nad ďalšie oblasti nášho územia. 

Studený front však na naše územie neprinesie len oblačnosť a zrážky, ale aj ochladenie, čo pocítime na celom území Slovenska.

Začne k nám prúdiť studený vzduch

Za studeným frontom k nám už pozajtra začne prúdiť chladný vzduch, ktorý bude mať vplyv na počasie u nás niekoľko nasledujúcich dní.

Nad Severným morom sa bude nachádzať tlaková výš, okolo ktorej k nám bude prúdiť studený vzduch od severu. Na začiatku týždňa sa toto chladné, severné prúdenie zmení na severovýchodné.

Aj naďalej teda pôjde o studený vzduch, čo už bude prelom mája a júna. Teploty by sa mali udržiavať prevažne pod +20 °C.

Leto najskôr budúci víkend

Numerické modely počítajú s tým, že aj v priebehu budúceho týždňa sa do našej oblasti bude dostávať chladnejší vzduch od severovýchodu až východu po okraji rozsiahlej oblasti tlakovej výše, ktorá sa bude rozprestierať nad Pobaltím a západným Ruskom.

Zmena by mala nastať až okolo 5. júna, teda budúci víkend, kedy by sa prúdenie mohlo zmeniť na južné a do našej oblasti by mal začať prúdiť teplejší vzduch, ktorý môže teploty vyhnať aj nad hranicu +25 °C. Detailnú vyhliadku deň po dni si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd