Výrazné ochladenie prinesie na hory SNEŽENIE

Ľubomír Franko

Od severozápadu sa počas zajtrajšieho dňa dostane do Európy výrazný studený front. Prinesie výrazné ochladenie, silné búrky ale na hory sa vráti aj sneženie.

Výrazný studený front by mal doraziť na naše územie zajtra večer. Prinesie postupne silnejšie búrky, no výrazne sa začne ochladzovať. Teploty v hladine 850 hPa (cca 1500 metrov) klesne z terajších +15 °C na približne 0 °C. Ojedinele však môže byť chladnejšie, na severe cca až do -2 °C. 

Zároveň očakávame na našom území zrážky. Tie, ktoré dorazia zajtra večer budú výlučne kvapalné, no ďalšie zrážky sa očakávajú v chladnom vzduchu v piatok večer. Pôjde prevažne o formu občasného dažďu či prehánok a vyskytnúť by sa mali najmä na strednom Slovensku. V chladnom vzduchu sa však na hrebeňoch Tatier môže vyskytnúť sneženie, resp. sa tu môže vytvoriť nesúvislá snehová pokrývka.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd