Vzorky z asteroidu Bennu úspešne pristáli na Zemi. Môžu odhaliť náš pôvod

Vzorky z asteroidu Bennu úspešne pristáli na Zemi. Môžu odhaliť náš pôvod
Veronika Salayová

V nedeľu sa podarilo úspešné pristátie kapsuly s cennými vzorkami z asteroidu Bennu. Ide o veľký úspech NASA. Tieto vzorky môžu odhaliť náš pôvod...

Kapsula na padáku v nedeľu úspešne zostúpila v americkom štáte Utah a ukončila svoju šesť miliárd kilometrov dlhú cestu.

„Nemožné sa stalo možným,“ povedal šéf NASA Bill Nelson a zablahoželal spolupracovníkom k tomu, že na Zem priniesli najväčšiu vzorku asteroidu v histórii.

Približne 250 gramov hornín a prachu z misie NASA Osiris-Rex, ktoré boli pred tromi rokmi zozbierané zo vzdialeného asteroidu, sa dostalo na Zem a teraz sa budú tieto vzorky podrobne skúmať.

Cenné odpovede

Podľa NASA  by vzorky mohli odhaliť odpovede na otázky ohľadom vzniku našej slnečnej sústavy, a dokonca aj náš pôvod. Keďže asteroid Bennu je starý približne 4,5 miliardy rokov, táto vzorka ponúka pohľad na roky formovania slnečnej  sústavy.

Posledných 7 rokov vedci leteli k asteroidu Bennu, aby zozbierali tieto cenné vzorky a priniesli ich späť na Zem na akademické štúdium. Cieľom štúdie je práve osvetliť vznik, vývoj a dokonca aj vznik života na Zemi. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd