Z extrému do extrému. V Česku dnes namerali -7 °C

Ľubomír Franko

Výrazné ochladenie dorazilo do viacerých krajín strednej Európy. Po mimoriadne vysokých teplotách sa karta obrátila a v susednom Česku namerali rekordne nízke teploty.

Mimoriadne chladné ráno zaznamenali dnes v oblasti Českej republiky. Teploty tu klesali veľmi nízko a v známych mrazových kotlinách sa dokonca ochladilo aj pod bod mrazu. Pod 0 °C sa ochladilo na Šumave, na Rokytskej slati bolo až -7 °C. 

,,Dnešné ráno bolo najchladnejšie na aspoň polovici staniciach, ktoré majú 30-ročnú históriu meraní." povedal Jaroslav Hintermüller z českobudějovickej pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Teploty klesli na Horskej Kvilde na -4,5 °C, Rokystská slať hlásila ráno -7 °C, Jazerní slať -6 °C. Rekordy padli napríklad vo Vráži neďaleko Piesku, kde namerali +3,1 °C, čím bol prekonaný rekord +3,7 °C z roku 1993. Na Churáňove klesla dnes teplota na +2,2 °C, čo je o pol stupňa menej ako bolo v roku 1978.

Rekordne nízke teploty sa už počas najbližších neočakávajú. Do našej oblasti opäť prenikne o niečo teplejší vzduch. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Viliam
Zajtra
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd