Záchranári pre horúčavy ratovali na Slovensku už stovky ľudí

Peter Minárik

Slovensko sužuje veľmi horúce a dusné počasie a to v dôsledku prílivu veľmi teplého vzduchu od juhozápadu. Pre mimoriadne vysoké teploty majú plné ruky aj naši záchranári.

Horúčavy si vo štvrtok do 15.00 h vyžiadali 56 výjazdov záchranárov ku kolapsovým stavom. TASR o tom informoval zástupca hovorcu Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Richard Bolješik.

"Najviac, 12 zásahov, evidujeme v Košickom kraji, najmenej v Bratislavskom, kde sme ambulanciu vyslali dvakrát," priblížil.

V aktuálnom týždni vyslalo operačné stredisko záchranárov celkovo k 448 kolapsovým stavom. "Najviac zásahov, spolu zhodne po 70, evidujeme v tomto týždni v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji, najmenej v kraji Trnavskom, kde sme od pondelka vyslali ambulanciu zatiaľ 31-krát," dodal.

 

Najviac výjazdov ku kolapsovým stavom, spolu 155, absolvovali záchranári v utorok 9. júla.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd