Začiatok nového pracovného týždňa prinesie viac slnečných lúčov. Vodičov potrápi poľadovica

23.01.2023 o 06:01 - Dominik Cenkner

Tretí januárový týždeň priniesol zamračené počasie, s početnými zrážkami, či už vo forme dažďu alebo sneženia. Úvod nového týždňa bude oveľa viac pokojnejší.

Začiatok nového pracovného týždňa prinesie viac slnečných lúčov. Vodičov potrápi poľadovica
Ilustračné foto, zdroj: Mária Škundová

Počasie u nás bude v pondelok ovplyvňovať dvojica tlakových útvarov. Tlaková výš tiahnuca sa z východného Atlantiku cez baltskú oblasť až nad európsku časť Ruska a tlaková níž nad Talianskom a západným Stredomorím. 

Presne medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi k nám od východu až juhovýchodu prúdi teplejší vzduch. Aké počasie nás teda dnes čaká?

Pondelok prinesie prevažne polooblačné počasie. Miestami bude zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto, a to najmä na východe.

Zrána sa ojedinele môže tvoriť poľadovica. Na cestách preto jazdite opatrne.

Teploty nad +10 °C a lokálne silnejší nárazový vietor

Maximálna denná teplota dnes vystúpi zväčša v rozmedzí od +6 °C do +11 °C. Miestami bude chladnejšie. 

Týkať sa to bude krajného západu, Žilinského kraja, Horehronia, Spiša a Šariša. Tam sa budú teploty pohybovať od +1 °C do +6 °C.

Pocitovú teplotu bude mierne znižovať aj vietor. Fúkať bude prevažne zo severu s rýchlosťou od 3 do 9 m/s. Na juhovýchode v nárazoch lokálne okolo 14 m/s, čo je približne 50 km/h.

V ďalších dňoch, v utorok a stredu, sa ešte viac vyčasí a denné teploty sa výraznejšie nezmenia. Nočné však budú klesať až k -8 °C. Podrobnejšie informácie ponúka naša Predpoveď počasia.