Začiatok týždňa bude chladný. Čakajú nás aj zrážky

20.11.2023 o 07:37 - Veronika Sádovská

Začiatok nového týždňa prináša typické jesenné počasie. Teploty nám postupne klesajú na normálovú úroveň a dočkáme sa aj ďalších zrážok.

Začiatok týždňa bude chladný. Čakajú nás aj zrážky
Lúčky pri Zemplínskej Šírave, foto: Mária Škundová

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž, ktorej stred sa presúva zo Škótska ďalej na východ. Očakávajte dnes chladné a lokálne a na viacerých miestach aj upršané počasie.

Sychravá jeseň sa prihlásila o slovo. Po prvom snežení, ktoré už predznamenáva blížiacu sa zimu, môžeme aj dnes očakávať ďalšie zrážky. Bude chladno a ráno aj hmla.

Zmračený sychravý pondelok

Od rána sa lokálne tvoria hmly a počas celého dňa bude oblačno až zamračené. Postupne budeme mať na viacerých miestach dážď, vo vyšších polohách a na krajnom východe aj sneženie.

Aktuálne severnými okresmi stredného a východného Slovenska prechádzajú slabšie zmiešané zrážky. V dolinách sú husté hmly. Dávajte si v týchto oblastiach na cestách pozor.

Do večera by malo spadnúť približne 10 milimetrov zrážok, v Žilinskom kraji to môže byť až 15 mm. Vo vyšších polohách (od 1 600 metrov) to bude snehové zrážky a spadnúť môže až 15 centimetrov snehu. 

Počas dňa vystúpia teploty od +3°C do +8 °C, len ja niektorých miestach južného Slovenska bude o niečo teplejšie a to od +8 °C do +13 °C.

Nezabudnite si dnes teda pribaliť dáždnik a poriadne sa obliecť. Jeseň je už v plnom prúde.

Reklama MediaAd