Začína pršať. V noci budú zrážky extrémne

Peter Minárik

Počasie na našom území začína ovplyvňovať vlniaci sa studený front. Ten na mnohé miesta nášho územia prináša zrážky, ktoré sú aj výdatné. Na severe východného Slovenska sa vyskytujú aj búrky.

V priebehu noci však zrážky naberú na intenzite. Na intenzite začnú zrážky naberať v oblasti severozápadného Slovenska. Obzvlášť intenzívne by mali byť zrážky po polnoci na Orave, Liptove, Turci, Spiši a Horehroní. Tu môže pršať s intenzitou 10 mm, ojedinele až 15 mm zrážok. 

Výrazné zrážky by mali pokračovať až do zajtrajšieho večera. Celkovo môže spadnúť od 20 do 50 mm zrážok, ale na severnom Slovensku môže spadnúť až do 100 mm. Ojedinele môže na náveterných stranách hôr napršať aj cez 100 litrov na m2. Takéto intenzívne zrážky sa určite premietnu do situácie na našich vodných tokoch. Hladiny môžu stúpať až na úroveň povodňových stupňov. Sledujte aktuálnu polohu zrážok TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd