Zajtra bude ešte pekne. Od stredy rátajte s prehánkami

Zajtra bude ešte pekne. Od stredy rátajte s prehánkami
Ľubomír Franko

Apríl začal na našom území relatívne príjemným počasím s teplotami do +20 °C. Horšie počasie mali na severe, kde oblo oblačnosti viac a teploty boli taktiež nižšie. Zajtra bude ešte teplo, no v stredu dorazia zrážky. 

Počas dnešného dňa bolo naše územie pod vplyvom tlakovej výše. Od severu k nám v noci prenikol o niečo chladnejší vzduch, ktorý sa ale udržal len na severe. Počas zajtrajšieho dňa očakávame prevažne jasné počasie, viac oblačnosti bude na západe, ktorý okrajom zasiahne teplý front.

Naše územie sa zajtra následne dostane do teplého sektoru frontálneho systému a to najmä západ územia. Očakávame preto vyššie teploty, približne od +12 do +18 °C. 

V stredu dorazia slabšie zrážky

O tom, že vonku prevláda sucho už niet pochýb. Marec bol na Slovensku veľmi suchý. Najviac zrážok napršalo na severe, kde spadlo približne množstvo na úrovni dlhodobého priemeru. Najmenej zrážok spadlo v oblasti Košickej kotliny, kde za celý mesiac napršalo len približne 20% toho, čo býva zvykom.

Výdatnejšie zrážky, ktoré ale mali doraziť v  strede týždňa sa momentálne neočakávajú. Od juhozápadu k nám v druhej polovici týždňa začne prúdiť vlhký vzduch, v ktorom sa budú vyskytovať prehánky.

V stredu popoludní preto očakávame na viacerých miestach, najmä na strednom Slovensku prehánky. Na východe a západe sa vyskytnú len ojedinele. 

Výdatnejšie zrážky sa zatiaľ neočakávajú. Od víkendu sa ale budú prehánky vyskytovať častejšie a miestami už budeme môcť pozorovať aj búrky. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd