Zajtra bude mimoriadne teplo. Na západe sa teploty vyšplhajú až k +15 °C

Peter Minárik

Počasie dnes na našom území ovplyvňuje teplý front, ktorý prináša zrážky. Už zajtra k nám však prenikne teplejší vzduch, ktorý zodvihne teploty poriadne vysoko.

Počas dnešného dňa zažívame na našom území prevažne oblačné až zamračené počasie. V niektorých oblastiach predovšetkým na severozápade Slovenska napršalo počas dnešného dňa až 10 mm zrážok.

Teplý front, ktorý aktuálne ovplyvňuje počasie na našom území svojimi zrážkami k nám v priebehu zajtrajšieho dňa vtiahne teplý vzduch.

Ten sa do našej oblasti dostane z oblasti Stredomoria a teploty budú stúpať na celom našom území.

Maximálna denná teplota by sa počas zajtrajšieho dňa mala pri premenlivej oblačnosti pohybovať na našom území od +5 do +10 °C. Oveľa teplejšie však bude na juhozápade nášho územia, kde sa teploty môžu vyšplhať až do +13 °C.

Takéto teploty nie sú rozhodne na našom území bežné. V porovnaní s dlhodobým normálom by mali byť tieto teploty až o 10 °C vyššie ako je bežné. Teplé počasie sa na našom území očakáva aj v nasledujúcich dňoch.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd