Zajtra sa môžu ukázať prehánky. Viac zrážok dorazí cez víkend

Zajtra sa môžu ukázať prehánky. Viac zrážok dorazí cez víkend
Ľubomír Franko

Počasie sa posledný týždeň nieslo v kľudnom duchu. Pozorovali sme niekoľko po sebe idúcich slnečných dní, ktoré boli aj teplotne nadpriemerné. Charakter počasia sa už zajtra zmení, očakávame viac oblačnosti a prehánky. Viac zrážok príde cez víkend.

Počas zajtrajšieho dňa sa z oblasti Britských ostrovov rozšíri do oblasti Stredozemného mora brázda nízkeho tlaku vzduchu. Po jej prednej strane začne do oblasti strednej Európy prúdiť teplý, no najmä vlhký vzduch.

Zatiaľ čo v Alpách očakávajú mimoriadne úhrny zrážok, u nás bude zajtra ešte počasie kľudné. Očakávame spočiatku jasné až polojasné počasie, počas dňa sa postupne zamračí. Najmä popoludní sa už ojedinele môžu vyskytnúť prehánky a to najmä v Nitrianskom kraji a na strednom Slovensku.

Víkend prinesie viac zrážok, vyskytnúť sa môžu aj búrky

V závere pracovného týždňa sa bude v oblasti severného Talianska vyskytovať tlaková níž vo vyšších vrstvách ovzdušia. Tá sa počas soboty a nedele presunie ďalej nad východ Maďarska, kde sa začne vypĺňať. 

V sobotu preto očakávame najmä na západnom a strednom Slovensku občasný dážď alebo dážď, ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky. V nedeľu očakávame podobné počasie, na celom území oblačno s prehánkami a občasným dažďom. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd