Zajtra sa u nás vyskytnú búrky

Ľubomír Franko

Už zajtra ovplyvní počasie od severozápadu zvlnený studený front. Ten prinesie aj výdatnejšie zrážky, najmä na sever územia. Na Orave a Kysuciach bude zajtra výdatne pršať a spadnúť tam môže aj viac ako 20 milimetrov. V južných okresoch sa očakáva veľká oblačnosť až zamračené, no bez výraznejších zrážok. Tam pôjde prevažne o mrholenie alebo slabý občasný dážď.

Popoludní sa však vzduch začne labilizovať. Hodnoty instability CAPE naznačujú slabú až miernu nestabilitu vzduchu. Hodnoty CAPE sa budú počas zajtrajšieho dňa pohybovať od 300 do 700 J/kg, pričom najvyššie hodnoty budú na strednom Slovensku. Tam sa popoludní očakáva aj tvorba búrok. Tie by nemali byť intenzívne, no napršať pri nich môže 10 až 20 milimetrov.

Búrky by sa mali s príchodom večeru rozpadať, no v noci sa opäť vyskytnú. Naznačujú tomu hodnoty MUCAPE (parameter potrebný pre konvekciu v nočných hodinách). Búrky sa počas noci vyskytnú najmä na juhovýchode a východe územia. Blýskavicu tak môžu očakávať najmä východniari. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd