Zajtra sa výraznejšie ochladí. Bude aj snežiť

Ľubomír Franko

Počasie je už aj počas dnešného dňa pod vplyvom rozsiahlej tlakovej níže nad východnou Európou. Do našej oblasti začína od severu prúdiť chladný a vlhký vzduch. Najmä na severe a severovýchode sa tak aj počas dnešného dňa vyskytuje veľká oblačnosť, s ojedinelými prehánkami.

Už počas noci však cez naše územie postúpi od severu studený front, za ktorým sa začne ochladzovať. Ochladenie bude citeľné. Maximálne denné teploty budú na severe počas zajtrajšieho dňa dosahovať len +2 až +7°C, v ostatných častiach Slovenska od +8 do +12°C. Oproti dnešnému dňu sa tak ochladí zhruba o 5 až 7°C. 

Ukážu sa aj snehové vločky. Hranica sneženia bude po prechode frontu výrazne klesať a spadne z výšky 1400 metrov na 400 až 700 metrov, na severe aj nižšie. Najmä na Kysuciach a na Orave sa tak počas zajtrajšieho dňa budú vyskytovať snehové prehánky. Problémom však nebude len sneh ale aj nízke teploty. Už počas zajtrajšieho rána by malo mrznúť aj v dvoch metroch nad zemou, takto nízko však teploty klesnú len na severe Slovenska. Búrky sa dnes, v utorok a ani v stredu neočakávajú. 

Najvýraznejšie mrazy prídu v stredu ráno. Teplota by mala vtedy klesnúť pod bod mrazu s výnimkou juhu Slovenska na celom našom území. Ranné minimá sa budú pohybovať od -1 do -4°C, najchladnejšie však bude opäť na severe. Teploty tam klesnú na -4 až -7°C, pričom v horských dolinách klesne teplota ojedinele až k -10°C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd