Dážď na západe ustal, tieto časti Slovenska ešte čakajú BÚRKY

Ema Bazhaykin

Slovensko sa dnes zobudilo do upršanej nedele a aj keď dažde na západe postupne ustávajú, v niektorých častiach Slovenska ešte musia počítať s dažďami či dokonca búrkami.

Po krásnej slnečnej sobote, ktorá priniesla veľa slnka na celé územie Slovenska, sa už vo večerných hodinách začalo postupne od západu zmrákať a noc priniesla poriadny lejak. Dnes sme sa tak na západe a strede Slovenska zobudili do poriadne upršaného rána.

Najviac zrážok spadlo na severozápade územia, kde bol ešte do nedele rána vydaný prvý stupeň výstrahy pred povodňami. V Holíči spadlo do rána 50,5 mm zrážok, v Skalici dokonca 66,4 mm zrážok.

Doobeda sa však situácia na západe upokojila a dažde ustali. Tie sa teraz cez stredné Slovensko presúvajú ďalej na severovýchod. Dopoludnie sa tak nesie najmä v duchu pokojných dažďov nad celým stredným Slovenskom. To by sa však už čoskoro malo zmeniť.

 

Pre stredné a východné Slovensko je vydaná výstraha pred búrkami a s tým súvisiacimi prívalovými zrážkami. Búrky by sa mali nad stredným Slovenskom objaviť už krátko popoludní, a budú sa ďalej presúvať aj nad východné Slovensko. Výstraha platí do večerných hodín.

Popoludnie prinesie búrky  do týchto regiónov

V priebehu popoludnia sa v oblasti stredného Slovenska začne tvoriť kopovitá oblačnosť, ktorá následne prinesie prehánky a búrky.

Búrky sa tak začnú najskôr ozývať v oblasti stredného Slovenska a postupne sa začnú presúvať smerom na východ, kde hrozia až do večerných hodín.

Na západe by dnes mal byť už pokoj. S búrkami tak počítajte najmä vo východných okresoch Slovenska.

Dobrou správou je, že studený front, ktorý nás dnes ovplyvňuje, sa rozpadá a od zajtra začnú teploty na našom území opäť stúpať prudko nahor.

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd