Zatopené školy, domy a obmedzená doprava. Silný dážď na juhu Holandska

13.09.2023 o 14:05 - Zuzana Macháčová

Veľmi silné zrážky zasiahli v utorok južné oblasti Holandska. Voda zaplavila budovy a spôsobila dopravné problémy.

Zatopené školy, domy a obmedzená doprava. Silný dážď na juhu Holandska
Zdroj: abnamro

Obyvatelia Maastrichtu v Holandsku majú za sebou ťažký večer. V utorok sa mestom a zvyškom provincie Limburg prehnal prudký lejak.

Pršalo tak veľa, že kanalizácia nestíhala zachytávať vodu. V niektorých uliciach boli rozbité šachty a voda zaplavovala chodníky.

Za necelú hodinu prijali hasiči zasahovali až 85-krát. Na hasičských staniciach v Maastrichte a Sittarde boli zriadené špeciálne zásahové strediská.

Zaplavené cesty a budovy

Zaplavené ulice skomplikovali dopravu. Niektoré trasy v Maastrichte a neďalekom Geleene museli byť uzavreté. Miestne médiá informovali, že na cestách uviazlo niekoľko vozidiel.

Voda sa dostala aj do viacerých budov. Zaplavené boli školy, nemocnica a supermarket. Niektoré vzdelávacie inštitúcie sú v stredu zatvorené.

Výstrahy pred hustým dažďom boli v utorok v regióne Limburg v platnosti počas celého dňa. Počasie by podľa meteorológov malo byť v stredu pokojnejšie, no zrážky, oblačnosť a silný nárazový vietor sú stále možné. Očakáva sa tiež, že bude oveľa chladnejšie ako v posledných dňoch.

Reklama MediaAd