Záver víkendu by mohol byť veľmi teplý

Peter Minárik

Počasie dnes na našom území ovplyvňuje studený front za ktorým sa začne ochladzovať. Ochladzovať sa však bude len pár dní. Už od piatka sa začne opäť otepľovať a to výrazne. 

Do našej oblasti by totiž z Afriky mal začať prúdiť veľmi teplý vzduch, ktorý by sa mal prejaviť predovšetkým na západnom Slovensku. Tu by mohla zatiecť teplá vzduchová hmota s teplotou vo výške 1500 m n.m. až okolo +13°C. V nižších polohách by to znamenalo vzostup teplôt nad hranicu +15°C a za ideálnych podmienok nie je vylúčené atakovanie hranice +20°C.

Na príleve teplého vzduchu sa zatiaľ zhoduje ako model GFS, tak aj európsky ECMWF. Pekné počasie by však nemalo byť. Očakáva sa prevažne oblačné a upršané počasie. Na západe zrážky môžu ustať a to môže pomôcť výraznejšiemu vzostupu teplôt. Veľmi vysoké teploty, ktorý by mohli byť až o 7°C vyššie ako je dlhodobý priemer na súčasnú ročnú dobu sa však očakávajú najskôr na západe územia.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd