Zem sa niekoľkokrát zatriasla. Vydali varovanie pred tsunami

Zem sa niekoľkokrát zatriasla. Vydali varovanie pred tsunami
Veronika Sádovská

Seizmické otrasy zaznamenali v pondelok ráno pri japonských ostrovoch Izu. Podľa United States Geological Survey (USGS) sa v regióne vyskytlo najmenej deväť zemetrasení s magnitúdou od 4,7 do 5,4, z ktorých jedno sa vyskytlo v hĺbke iba 1 kilometer, neďaleko neobývaného ostrova Torishima.

V Tichom oceáne zaznamenali v pondelok sériu zemetrasení. Otrasy mali magnitúdu až 5,4 a vyskytli sa v Tichom oceáne neďaleko ostrovov Izu patriacich Japonsku.

Varovanie pred tsunami

Vzhľadom na polohu epicentra v niektorých častiach krajiny platili varovania pred tsunami.

Seizmická aktivita viedla k malým vlnám a veľká časť regiónu bola v pondelok vo varovnej zóne pred cunami. Výstrahy sa týkali nielen súostrovia Izu, ale aj ostrovov Ogasawara ležiacich južne od neho a časti tichomorského pobrežia hlavného japonského ostrovného súostrovia.

Vlny spôsobili menšie škody

Výstrahy zrušili na poludnie miestneho času (u nás okolo 5:00). Hoci vlny na niektorých ostrovoch dosahovali 60 centimetrov, neboli dostatočne silné, aby spôsobili škody. Miestne médiá informovali, že drsné vlny prevrátili niekoľko člnov v regióne ostrovov Izu, ale nikto nebol zranený.

Vlny tsunami nie sú v tejto oblasti ničím výnimočným. Malé vlny zasiahli vo štvrtok časti ostrovov Izu po zemetrasení s magnitúdou 6,5 v Tichom oceáne.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Zajtra
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Petronela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd