Zemetrasenie zasiahlo obľúbené Grécko. Ľudia zostali v šoku

14.03.2023 o 21:09 - Peter Minárik

V Európe sa opäť triasla zem. K zemetraseniu došlo vo večerných hodinách v Egejskom mori v oblasti Grécka. Ľudia boli vystrašení a utekali zo svojich príbytkov.

Zemetrasenie zasiahlo obľúbené Grécko. Ľudia zostali v šoku
foto: pexels

Dnes zasiahlo pobrežie Stredozemného mora v južnom Grécku zemetrasenie o sile 5,3 stupňa Richterovej stupnice. Mnohí obyvatelia a turisti cítili intenzívne zemetrasenie a v panike vybiehali zo svojich domovov.

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo blízko mesta Methoni, ktoré sa nachádza na juhozápadnej časti Peloponézskeho polostrova. Otrasy boli cítiť v celom regióne a zatiaľ neboli hlásené žiadne významné škody ani zranenia.

Zemetrasenie bolo tiež cítiť v okolitých regiónoch, vrátane Atén.

epicentrum zemetrasenia, zdroj: EMSC
epicentrum zemetrasenia, zdroj: EMSC

Grécke úrady uviedli, že situáciu monitorujú a vyslali tímy na posúdenie potenciálneho poškodenia spôsobeného zemetrasením. Región je zvyknutý na zemetrasenia a úrady majú robustný systém na varovanie ľudí a následnú analýzu následkov zemetrasenia.

Grécko je situované v oblasti nazývanej "ohnivý kruh",, a často sa tu vyskytujú zemetrasenia. Preto majú grécke úrady vypracované detailné plány na krízové situácie a uskutočňujú pravidelné cvičenia na prípravu na tieto udalosti.

Reklama MediaAd