Zima a sneh nám zatiaľ nehrozia

Peter Minárik

Zima nám v nadchádzajúcich dňoch rozhodne nehrozí. Počasie na našom území bude primárne ovplyvňovať oblasť tlakovej níže, ktorej stred sa bude nachádzať nad východom Pyrenejského polostrova.

Po okraji tejto tlakovej níže bude do našej oblasti od juhu prúdiť veľmi teplý vzduch. Vďaka tomuto vzduchu zavládne na našom území inverzia, a tak sa treba nadchádzajúce dni pripraviť v nižších polohách na zamračené a zrána aj hmlisté počasie.

Takýto charakter počasia nás čaká niekoľko nasledujúcich dní. Ansámble numerického modelu GFS hovoria jasnou rečou. Vzduch, ktorý k nám bude prúdiť bude výrazne teplotne nadpriemerný a na našom území spadne minimum zrážok.

Do polovice januára sneh do nižších polôh nedorazí. Vyhliadku deň po dni si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
23 °C / 7 °C
Valér
Zajtra
Skoro jasno
22 °C / 5 °C
Jela
Nedeľa
Jasno
22 °C / 5 °C
Marcel
Pondelok
Skoro jasno
24 °C / 5 °C
Ervín
Utorok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Slavomír
Streda
Prehánky, búrky
23 °C / 6 °C
Vojtech
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd