Zima opäť udrie. Za deň môže napadnúť až 70 cm snehu

Peter Minárik

Slovensko sužuje síce mrazivé počasie, ale snehu je v našich končinách veľký nedostatok. V nasledujúcich dňoch by u nás malo dôjsť ku zmene počasia, ale to nebude príliš pozitívna zmena smerom ku zimnému počasiu. Nie všade sa však zima vyhýba. 

Zatiaľ čo naše územie sužujú tuhé mrazy a snehu je nedostatok, tak na opačnej strane planéty majú snehu už plné zuby a teraz sa očakáva že snehu ešte pribudne. Meteorológovia očakávajú, že tu môže za deň napadnúť až 70 cm snehu.

Reč je o Japonsku, ktoré už tento rok zasiahlo niekoľko intenzívnych vĺn sneženia a tohtoročná zima patrí k najzasneženejším v histórii.

 

Za deň napadne 70 cm

Japonsko sa opäť ocitlo pod náporom intenzívnych snehových zrážok. Podľa meteorológov môže miestami v priebehu 24 hodín napadnúť až 70 centimetrov snehu.

Streda priniesla sneženie do centrálnych oblastí Japonska v dôsledku príchodu studeného frontu. Medzi najviac zasiahnuté oblasti patrila prefektúra Niigata, kde ulice a chodníky pokryla bohatá vrstva snehu. Meteorológovia varujú, že sneženie bude pokračovať aj v nasledujúcich hodinách a očakáva sa snehová kalamita.

 

Podľa Japonskej meteorologickej agentúry (JMA) platia varovania pre oblasti pozdĺž pobrežia Japonského mora. Najsilnejšie sneženie sa predpokladá v regióne Hokuriku, kde by mohlo napadnúť až 70 centimetrov snehu za 24 hodín.

Ide už o ďalšiu vlnu extrémnych snehových zrážok, ktoré tento rok postihli Japonsko. V niektorých mestách dosahovala vrstva snehu vyše 120 centimetrov a miestami dokonca až tri metre. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
19 °C / 2 °C
Adrián
Zajtra
Prehánky
18 °C / 3 °C
Gabriel
Utorok
Prehánky
20 °C / 3 °C
Marián
Streda
Prehánky
19 °C / 1 °C
Emanuel
Štvrtok
Polooblačno
14 °C / 2 °C
Alena
Piatok
Prehánky
17 °C / 1 °C
Soňa
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd