FOTO: Zimné prebudenie zažila aj najvyššia sopka Európy. Zima dorazila na Sicíliu

FOTO: Zimné prebudenie zažila aj najvyššia sopka Európy. Zima dorazila na Sicíliu
Zuzana Macháčová

Prvýkrát v sezóne Etna naberá zimný vzhľad. Sneh pokrýva veľkú časť sopky. Veľmi nízke teploty panujú v celom vnútrozemí. 

Chladné a zimné počasie neprišlo len k nám, ale zima dorazila aj na Sicíliu. Prvé zimné prebudenie sezóny zažíva aj najvyššia sopka Etna. Teplota vo výške 1 920 m n. m. dnes klesla na 0 °C.

Zasnežená Etna

Po včerajšom hustom snežení sa sopka prebudila osvetlená slnkom s veľkou bielou prikrývkou. Sneh padal aj v stredných nadmorských výškach od cca 2 000 m n. m.

Zdroj: Peppe Caridi
Zdroj: Peppe Caridi

Teploty dosiahli zimné hodnoty v celom vnútrozemí Etny. Minimálne teploty na úsvite boli dnes ráno +4,6 °C v Nicolosi, +5,1 °C v Randazzo a Linguaglossa a +5,2 °C v Pedare.

Bude ešte chladnejšie

V najbližších dňoch, teda v sobotu a nedeľu, budú teploty ďalej klesať v dôsledku prúdenia studeného vzduchu, ktorý po dnešnom slnečnom dni prinesie nepriaznivé počasie.

Bude oveľa chladnejšie. V sobotu večer bude na sopke padať sneh až do výšky 800 m n. m.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
27 °C / 7 °C
Justína
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Fedor
Utorok
Občasný dážď
13 °C / 7 °C
Dana
Streda
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Rudolf
Štvrtok
Dážď
11 °C / 1 °C
Valér
Piatok
Občasný dážď
10 °C / -3 °C
Jela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd