ZMENA je tu. Čakajú nás prehánky, výrazné ochladenie, ale aj sneženie

Dominik Cenkner

Rekordným teplotám uprostred októbra je koniec. Do našej oblasti už naplno prenikol teplotne výrazný studený front. Na čo sa teda pripraviť?

Ako sme už spomenuli, v noci prešiel cez naše územie smerom na juhovýchod teplotne výrazný studený front. Za ním sa do našej oblasti v chladnom severozápadnom prúdení od západu rozšíri výbežok vyššieho tlaku. 

Nedeľa bude oblačná až zamračená. Len na západe a severe bude miestami premenlivá oblačnosť. 

Najmä na východe budú spočiatku ešte doznievať zrážky v podobe dažďa alebo prehánok. Od 1300 metrov môže aj snežiť.

Výrazne sa ochladí

Maximálna denná teplota sa dnes bude pohybovať v rozmedzí od +11 °C do +16 °C. Ešte chladnejšie bude na Orave, Liptove a hornom Spiši, kde teplota vystúpi len do +9 °C.

Oproti sobote tak teploty poklesnú aj o viac ako 10 °C. V Tatranskej oblasti klesne teplota ešte výraznejšie. 

zdroj: imeteo.sk
zdroj: imeteo.sk

Pocit chladu umocní aj severozápadný až severný vietor s rýchlosťou 3 až 9 m/s, v nárazoch až do 13 m/s (45 km/h). Podvečer bude vietor slabnúť.

Čo nás čaká v nasledujúcich dňoch 

Naše územie bude v chladnom vzduchu. Z Britských ostrovov, cez Nemecko, strednú Európu až nad Balkán sa bude rozprestierať tlaková výš. 

Postupne sa síce vyjasní, ale pripraviť sa treba na chladné počasie. Denné teploty vystúpia len do +13 °C a v noci bude mrznúť, a to aj v nížinách. Viac prezrádza naša predpoveď počasia.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
18 °C / 0 °C
Františka
Zajtra
Skoro jasno
18 °C / 1 °C
Branislav
Streda
Jasno
19 °C / 0 °C
Angela
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
17 °C / 1 °C
Gregor
Piatok
Skoro jasno, prehánky
17 °C / 1 °C
Vlastimil
Sobota
Skoro jasno
17 °C / 0 °C
Matilda
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd