Zmena sa blíži. Zajtra sa ochladí aj o 15 °C

Zmena sa blíži. Zajtra sa ochladí aj o 15 °C
Peter Minárik

Počasie v našej oblasti začína ovplyvňovať studený front, ktorý už zajtra prinesie výrazné ochladenie. Na severozápade sa ochladí aj o viac ako 15 °C.

Nad strednou Európou sa nachádza rozsiahly studený front, ktorý prináša búrky predovšetkým do Poľska, Česka a Rakúska. 

Počas noci sa taktiež budú vyskytovať búrky, ale budú slabšie. Čo je však najpodstatnejšie je, že tento studený front prinesie výrazné ochladenie.

V priebehu zajtrajšieho dňa už bude na väčšine nášho územia panovať prevažne oblačné počasie a predovšetkým na severozápade sa budú vyskytovať zrážky.

Tie zabránia aj výraznejšiemu vzostupu teplôt a vďaka tomu sa zajtrajšie maximálne teploty na severozápade budú pohybovať pod hranicou +20 °C a v niektorých oblastiach nemusia vystúpiť ani nad +15 °C.

Zajtra tak severozápadné oblasti Slovenska čaká doslova drastické ochladenie. 

Popoludňajšie teploty budú v porovnaní s nedeľou aj o 15 °C nižšie. Na mape môžete vidieť teplotný rozdiel medzi dnešnými popoludňajšími teplotami a očakávanými zajtrajšími teplotami.

V priebehu utorka sa ochladí aj na zvyšku územia.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd