Zosuv pôdy v dôsledku povodní zničil nádherný hrad zo 14. storočia

Zosuv pôdy v dôsledku povodní zničil nádherný hrad zo 14. storočia
Ema Bazhaykin

Neutíchajúce zrážky v Bavorsku napáchali veľa škôd a prírodným živlom neunikla ani krásna zrúcanina hradu zo 14. storočia, ktorú zničil zosuv pôdy v dôsledku záplav. 

Storočná povodeň na juhu Nemecka páchala škody aj v pondelok. V dôsledku záplav došlo v hornobavorskom meste Flintsbachu v okrese Rosenheim k zosuvu pôdy, ktorý spôsobil pád časti zrúcaniny hradu Falkenstein.

Hrad Falkenstein je známou pamiatkou a obľúbeným turistickým miestom v Nemecku. Zvyšky hradu teraz majú problém so stabilitou a hrozí, že sa zrútia tiež.

Zatiaľ nie je jasné, aké rozsiahle sú škody, keďže situácia stále nie je stabilizovaná a hrozia ďalšie zosuvy. Úrady už evakuovali 50 ľudí žijúcich pod hradom. 

 

Hlavná stavba hradu Falkenstein bola podľa Chiemsee-Alpenland Tourism Association postavená okolo roku 1 300 n. l. Vonkajšiu časť hradu pristavili v 15. a 16. storočí. Po období expanzie v 16. a 17. storočí komplex zničili požiare a premenili ho na ruinu. 

Je súčasťou historického komplexu Petersberg spolu s románskym kostolom sv. Petra a pridruženým domom sakristiána.

Povodňová situácia v okrese Rosenheim zostáva nebezpečná. Úrady žiadajú obyvateľov, aby sa čo najviac zdržiavali vo vnútri. 

Okresný úrad vydal v pondelok večer vyhlásenie, v ktorom sa varuje pred vážnym ohrozením života a zdravia. Ľudia by sa mali vyhýbať tráveniu času vonku, držať sa ďalej od akýchkoľvek otvorených vodných plôch a nebrániť záchranárom pri plnení ich povinností.

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd