Zosuvy pôdy spôsobili v Tirolsku obrovské škody

Veronika Sádovská

Vlna nepriaznivého a ničivého počasia sa prehnala cez juh Tirolska. Silné búrky sprevádzané lejakmi zasiahli hneď niekoľko miest.

V piatok skoro ráno zasiahla južné Tirolsko vlna nepriaznivého až ničivého počasia. Silné dažde spôsobili hneď niekoľko zosuvov v údolí Isarco, Val Saretino a Alltipano dello Sciliar. 

Bahno z kopcov spolu s kamením a niekedy aj väčšími balvanmi blokovali cesty a zmietli niekoľko áut. Posádky áut previezli do bezpečia, našťastie len s menšími zraneniami.

V okrajovej časti mesta Bolzano sa vylial miestny potok a zaplavil priľahlú cestu. Okrem nánosov bahna, prúd vody cestu aj poškodil, hlavne pri jej okrajoch vytrhal časti asfaltu.

Búrky spôsobili škody aj v neďalekom Wangene, kde zosuv pôdy ohrozil obývanú časť. Podľa informácií tam nedošlo k žiadnym zraneniam a obyvateľov evakuovali.

Takto sa valila voda práve cez mestečko Wangen.

Hasiči boli v Tirolsku nepretržite v pohotovosti. Po bezprostredných záchranných akciách odpratávali škody z ciest, hlavne popadané stromy, bahno a balvany a odčerpávali vodu zo suterénov budov.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd