VIDEO: V Chorvátsku sa objavil žralok. Plával len pár metrov od ľudí

Veronika Sádovská

Dnes ráno na Jadrane spozorovali žraloka len pár metrov od plávajúcich ľudí. Niektorí sa nezľakli a plávali vo vode ďalej.

Posledné týždne sa objavovali v Chorvátsku správy, že tam spozorovali malého žraloka neďaleko pobrežia. Dnes ráno sa ho podarilo nakrútiť. 

Menší žralok plával len sto metrov od brehu. Video sa podarilo nakrútiť približne o siedmej ráno v meste Tribunj. V tom čase už bolo niekoľko plavcov vo vode.

Niektorí síce z vody vyšli, no našli sa odvážlivci, ktorí si nenechali ujsť príležitosť zaplávať si v mori len pár metrov od žraloka.

Pláže sú tam od seba vzdialené asi 150 metrov. Žralok plával približne sto metrov od pevniny.

Začiatkom júna  sa podarilo spozorovať menšieho žraloka v Pirovci a o dva dni neskôr v Meduline. Predpokladá sa, že išlo o žraloka modrého, ktorý nie je pre človeka nebezpečný.

Majiteľ West Beach Baru v Pirovci Goran Krpetic, ktorý žraloka nakrútil, uviedol, že video urobilo pre ich miesto veľkú turistickú propagáciu. Najprv sa báli, že k nim ľudia prestanú chodiť, no opak sa stal pravdou.

Možno aj preto sa mnohí odvážlivci nebáli ani dnes ráno ostať vo vode a zaplávať si so žralokom.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
28 °C / 12 °C
Paulína
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd