Zrážky naberajú na intenzite

Ľubomír Franko

Zvlnený studený front už od západu začína ovplyvňovať naše územie a na viacerých miestach už prší. Zrážky zatiaľ neboli veľmi intenzívne, no to sa už čoskoro zmení. Z východného Rakúska momentálne vstupuje nad naše územie výraznejšie zrážkové pásmo, ktoré bude postupovať ďalej na severovýchod. Ojedinele, najmä na strednom a severe východného Slovenska sa môžu vyskytnúť aj búrky, ktoré môžu byť sprevádzané aj krupobitím.

Pršať bude výdatne, front sa bude presúvať na východ. Postupne prinesie najmä do regiónov Liptov Orava a Spiš intenzívny a výdatný dážď, pri ktorom môže do zajtrajšieho obeda spadnúť až 80 mm. 

Dážď sa bude presúvať na východ, kde by malo začať pršať počas zajtrajšieho dopoludnia. Vyčasovať sa začne zajtra, najskôr na západe, večer na strednom Slovensku a v pondelok dopoludnia aj na východe. S dažďom príde aj výrazne ochladenie, ktoré pretrvá minimálne 5 dní.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd