Zrážky pomaly ustávajú. Napršalo neuveriteľných, až takmer 70 mm zrážok. Teraz príde zmena

14.09.2023 o 16:15 - Veronika Salayová

Od nočných hodín je na našom území daždivo. Kým niekde napršalo len veľmi málo, iné lokality mali zrážok viac než dosť. Najviac napršalo na Spiši, kde aj výrazne stúpli vodné toky.

Zrážky pomaly ustávajú. Napršalo neuveriteľných, až takmer 70 mm zrážok. Teraz príde zmena
Liptovská Teplička. Foto: Daniela Pitoňáková/ FB iMeteo

Počasie je oproti včerajšku diametrálne odlišné. Dnes prevláda upršané počasie a je aj citeľne chladnejšie ako predošlé dni. Naším územím sa od rána presúvalo zrážkové pole od západu na východ.

Na západe už zrážky takmer ustali, pričom daždivo je ešte lokálne na strednom Slovensku. Východ má aktuálne ešte pomerne daždivé poobedie, avšak aj tu už budú zrážky slabnúť a postupne podvečer až večer zrážky úplne zaniknú.

Dnes vzniklo aj niekoľko slabších búrok, ktoré však so sebou priniesli výrazné úhrny zrážok. Najdaždivejšie bolo dnes na Spiši, kde vo Vernáre spadlo 68,6 mm zrážok.

Výrazné množstvo nad 50 mm zrážok spadlo aj v Hrabušiciach či v Spišských Vlachoch.

V dôsledku výdatných zrážok stúpajú najmä na východe aj vodné toky. Napríklad vodný tok Hnilec dnes na pár hodín dosiahol aj 1.SPA po tom, ako hladina rieky stúpla o 30 cm.

Zdroj: SHMÚ
Zdroj: SHMÚ 

Zrážok bude nasledujúce dni menej 

Búrkam sa na našom území príliš nedarilo a udrelo spolu rovných 300 bleskov. Od výdatných zrážok a búrok si nateraz opäť oddýchneme. Po tom, ako zrážky dnes odoznejú, nás čaká počasie s minimom zrážok, ktoré sa ďalšie dni objavia len vo forme slabých prehánok. 

Teploty nasledujúce dni síce nebudú stúpať nad +30 °C, no teploty budú cez deň pomerne príjemné okolo +25 °C. Rána a večery, rovnako ako noci, už budú chladné a takýto charakter počasia už bude pripomínať typické jesenné počasie. 

Reklama MediaAd