Zrážky sa posúvajú viac na východ, kde hrozí aj prívalová povodeň. Na západe dážď pomaly ustáva

14.09.2023 o 12:05 - Veronika Salayová

Zrážkové pole spojené s prechádzajúcim studeným frontom sa presúva naším územím. V niektorých lokalitách východného Slovenska dokonca hrozí prívalová povodeň.

Zrážky sa posúvajú viac na východ, kde hrozí aj prívalová povodeň. Na západe dážď pomaly ustáva
Poloha zrážok o 12.00 hod. Zdroj: iRadar

Počas včerajšieho večera dorazil na naše územie studený front, ktorý zmenil doterajší charakter počasia na našom území. Slnečné a teplé počasie vystriedalo chladné a upršané ráno.

Zrážkové pole sa od nočných hodín presúva smerom na východ, pričom zrážky na západe už pomaly ustávajú. Dnes ráno vzniklo aj niekoľko búrok, no tie neboli príliš intenzívne. Spolu udrelo takmer 260 bleskov, no búrlivo môže byť na východe ešte aj nasledujúce hodiny.

Aktuálne je búrlivo v okolí Užhorodu. Dobrou správou je, že dnešné búrky nebudú príliš intenzívne a prinesú hlavne zrážky. 

Pozor na povodne

Tie sú po suchom septembri síce žiadúce, avšak v niektorých lokalitách východného Slovenska hrozí prívalová povodeň. Varovanie 2. stupňa platí v okres Spišská Nová Ves, kde doteraz spadlo najviac zrážok. 

V lokalite Vernár spadlo počas rannej búrky vyše 66 mm zrážok, čo je pomerne výdatné množstvo. Práve v tejto lokalite dosahuje vodný tok Hnilec aj 1. SPA po tom, ako tu stúpla hladina v priebehu dvoch-troch hodín o vyše 30 cm. 

Zrážky budú naďalej smerovať na východ a vo večerných hodinách by mali pomaly na našom území odoznieť. Aktuálnu polohu búrok a zrážok môžete sledovať na našom iRadare

Reklama MediaAd