Zrážky ustanú počas noci. Ďalšie nás čakajú zajtra

Ľubomír Franko

V stredu ovplyvňuje počasie na Slovensku výšková tlaková níž. Na mnohých miestach sa vyskytuje občasný dážď či prehánky, ojedinele aj búrky. Zrážky budú ustávať počas noci, no ďalšie nás čakajú vo štvrtok.

V stredu sa z oblasti Jadranu ponad Chorvátsko ďalej nad Maďarsko presúvala výšková tlaková níž. Tá priniesla na územie Slovenska zrážky, ktoré sa vyskytli na mnohých miestach.

Ojedinele sa vyskytli aj búrky, blýskalo sa napríklad v oblasti Dudiniec, kde udrela asi desiatka bleskov.


Animácia družicových snímok, data: Eumetast, software: MSG Proc by Ján Kaňák

Zrážky nie sú výdatné a za posledných 24 hodín napršalo najviac v obci Lenartovce v okrese Rimavská Sobota, kde spadlo 20,1 mm.

Dopoludnia a krátko popoludní sa vyskytovali prevažne prehánky a búrky, ktoré sa objavili najmä v hornatých oblastiach stredného a západného Slovenska. Medzitým sa na juhozápade a juhu stredného Slovenska rozpršalo.

Zrážky sa vyskytli aj na západe Košického kraja a na Spiši, okrem týchto oblastí ale na východe Slovenska dnes zrážky nepozorovali.

Úhrn zrážok za 12 hodín, zdroj: SHMÚ
Úhrn zrážok za 12 hodín, zdroj: SHMÚ

Zrážky trvalého charakteru na juhu a juhozápade ale nie sú výdatné. Úhrny tam dosahujú len do 5 mm, viac zrážok spadlo pri lokálnych prehánkach či búrkach.

Pršať prestane počas noci, ďalšie zrážky vo štvrtok

Výšková tlaková níž sa bude počas noci presúvať z Maďarska smerom do Rumunska. Zároveň tak začnú zrážky na Slovensku ustávať.

Najskôr by malo prestať pršať na západe, neskôr počas noci aj na strednom Slovensku. Do neskorých večerných hodín ale treba počítať s premenlivým a daždivým počasím.

V priebehu štvrtka k nám bude po okraji tlakovej výše prúdiť od severozápadu chladný a vlhký vzduch, v ktorom sa budú tvoriť prehánky. Tie veľa zrážok neprinesú a celkovo by malo pršať len ojedinele a s malou intenzitou.

V piatok nás čaká veľká oblačnosť, no len s minimom zrážok. Viac zrážok očakávame opäť cez víkend.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Horúco
37 °C / 15 °C
Daniel
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 15 °C
Magdaléna
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd