AKTUÁLNE: Vietor v Bratislave láme stromy. Prudko sa ochladzuje a fúka

12.04.2021 o 19:36 - Peter Minárik
  • Článok

Na západ Slovenska už dorazila zima. Teploty sa prepadli a aktuálne najväčšie problémy spôsobuje prudký nárazový vietor, ktorý spôsobuje na západe aj materiálne škody.

AKTUÁLNE: Vietor v Bratislave láme stromy. Prudko sa ochladzuje a fúka

Počasie na západnom Slovensku začal ovplyvňovať výrazný studený front, ktorý bude mať dominantný vplyv na počasie u nás počas nasledujúcich dní. Prináša prudké ochladenie a silný nárazový vietor.

Práve spomínaný vietor aktuálne spôsobuje najväčšie problémy a to predovšetkým na Záhorí a v okolí Bratislavy, kde majú hasiči už niekoľko výjazdov.

Teplota sa prepadáva

V týchto chvíľach je naše územie teplotne rozdelené studeným frontom na dve polovice. Zatiaľ čo na krajnom východe sa ešte teploty pohybujú takmer na +20 °C, tak na krajnom západe je už pod +5 °C.

Teploty sa veľmi rýchlo prepadli. Ešte o 15:00 bola teplota v Malackách na +19,9 °C, no o štyri hodiny neskôr o 19:00 je už len +4,7 °C. Ochladilo sa tak už o 15 °C.

Teplota sa prepadá aj v Bratislave. O 16:00 tu bolo ešte +18,3 °C a aktuálne je len +5,8 °C, čo je ochladenie o takmer 13 °C. Teploty by na západe mali pritom aj naďalej klesať.

Vietor v Bratislave láme stromy

Veľkým problémom je silný severozápadný vietor na čele studeného frontu, ktorý stále zosilňuje. V hlavnom meste Slovenska v Bratislave sa nárazy šplhajú k 25 m/s.

Veľmi silný nárazový vietor už spôsobuje v Bratislave prvé problémy. Vietor láme stromy a hasiči majú za sebou už niekoľko výjazdov.

V Bratislave padajú stromy, foto: Peter Jozefík
V Bratislave padajú stromy, foto: Peter Jozefík

Polámané stromy sú hneď na niekoľkých miestach v hlavnom meste. Na sídlisku v Petržalke je neprejazdný výjazd z Einsteinovej smerom na Dolnozemskú pre množstvo popadaných stromov.

Vietor by mal na západe ešte silnieť. Maximálne nárazy bude dosahovať medzi 20:00 až 22:30, kedy nárazy môžu dosahovať rýchlosť až 28 m/s.

Najnovšie správy