FOTO: Na východnom Slovensku napadlo miestami už takmer 30 cm

25.01.2021 o 08:31 - Veronika Salayová
  • Článok

Jadranská tlaková níž priniesla z oblasti Balkánu na naše územie husté a na mnohých miestach aj veľmi výdatné sneženie. Do bieleho rána sa tak zobudili mnohí obyvatelia východného Slovenska.

FOTO: Na východnom Slovensku napadlo miestami už takmer 30 cm
Poprad. Foto: P. Michalčík/ FB iMeteo

Najviac snehu sa nachádza v okolí Popradu kvôli náveternému efektu. Dnes ráno o 7.00 hod. výška snehovej pokrývky dosahovala 27 cm snehu, pričom včera sa v Poprade sneh nevyskytoval.

V oblasti pod Tatrami sneží výdatne naďalej a tak ešte niekoľko centimetrov pribudne.

Nasnežilo aj v ďalších oblastiach východného Slovenska. V Kamenici nad Cirochou napadlo viac ako 10 cm, v Prešove 7 cm,  v Stropkove 6 cm a v Košiciach o niečo menej, okolo 2 cm čerstvého snehu.

Sneženie od rána komplikuje situáciu na cestách. Niektoré cesty sú neprejazdné, tvoria sa kolóny a zopár áut skončilo aj mimo vozovky. Viac informácií nájdete v tomto článku.

Počasie dokonca zapríčinilo výpadok elektrickej energie v obci Sokoľ pri Košiciach. Navyše v oblasti fúka aj silný vietor a stromy pod náporom snehu a silného vetra sa môžu ľahko zlomiť a padať.

Sneženie bude v priebehu poludňajších hodín postupne slabnúť, no medzičasom sa viac rozsneží aj na severe. Sneženie môžete sledovať Live na našom iRadare.

Ako to aktuálne vyzerá na východnom Slovensku, si môžete pozrieť v našej fotogalérii pod článkom. 

Najnovšie správy