Mrznúci dážď zasiahol západ. Na týchto miestach jazdite opatrne

17.02.2021 o 07:01 - Veronika Salayová
  • Článok

Od západu sa na naše územie nasúvajú zrážky, ktoré na západe môžu byť mrznúce. Treba si dať veľký pozor na nebezpečnú poľadovicu. 

Mrznúci dážď zasiahol západ. Na týchto miestach jazdite opatrne
Ilustračné. Foto: unsplash

Zrážky sa z Česka rozširujú nad naše územie a aktuálne už dorazili aj do nášho hlavného mesta a pomaly sa rozširujú smerom na západ. 

Zrážky potrápia najmä západné Slovensko, pretože v tejto lokalite pôjde o mrznúci dážď, ktorý bude plošnejšieho charakteru.

Na cestách sa bude predpoludním tvoriť nebezpečná poľadovica a komplikácie môžu nastať aj v energetike. Situácia sa bude upokojovať až popoludním.

Aktuálne mrznúce zrážky dorazili na Záhorie a do okolia Bratislavy, Senca, Dunajskej Stredy, Gabčíkova, Trnavy a nasúvajú sa v pohraničných oblastiach na severozápade až do oblasti Žiliny. 

Obzvlášť si pozor treba dať v našom hlavnom meste, kde sa už tvorí veľmi silná poľadovica a autá začínajú mať problémy. Naši čitatelia nám hlásia veľmi silnú poľadovicu vo Veľkých Dieloch a v Petržalke.

V týchto okresoch sú vydané aj výstrahy pred tvorbou poľadovice, preto treba na týchto miestach jazdiť opatrne v predpoludňajších hodinách.

Zdroj: iMeteo
Zdroj: iMeteo

Na zvyšku Slovenska bude dnes snežiť a od zajtra sa začne charakter počasia na našom území výrazne meniť.

Očakáva sa totiž nástup veľmi teplého počasia. Viac o oteplení sa dočítate TU.

Aktuálnu polohu zrážok môžete sledovať na našom iRadare. 

Najnovšie správy