Na západ mieria intenzívne búrky. Kde konkrétne?

14.07.2021 o 07:45 - Dominik Cenkner

Búrky už od rána vyčíňajú u našich západných susedov. Postupne však mieria aj na Slovensko. Hrmí v okolí Bratislavy, ale postupne sa pridajú aj ďalšie oblasti.

Búrky, pričom niektoré z nich aj pomerne intenzívne, trápia obyvateľov Nemecka, Rakúska či Česka už od včera. V Česku dokonca museli evakuovať aj detský tábor.

Prvé búrky sa dnes na našom území vyskytli už okolo 6. hodiny, pričom v týchto chvíľach k nám mieria ďalšie. Tie môžu byť aj intenzívne a vylúčené tak nie sú ani škody.

Výrazná línia búrok sa momentálne nachádza od Viedne až po české Pardubice. Sprevádzaná je najmä výdatnejšími zrážkami, podľa radarov aj nad 20 mm za hodinu.

Búrky v Bratislave

Krátko pred 7:30 h sa búrky objavili aj v Bratislave. Doposiaľ pri nich udrelo len zopár bleskov, ale toto číslo sa bude zvyšovať.

Zatiaľ sú sprevádzané aj slabými zrážkami, takže obyvateľov hlavného mesta čaká svieže ráno a dopoludnie.

Ďalšie búrky mieria z Maďarska

Búrky v týchto chvíľach úradujú aj v maďarskom meste Győr. Práve z tejto oblasti sa pomaly blížia ďalšie búrky.

Ak sa nič nezmení, tieto búrky by mali doraziť aj na Slovensko. Momentálne totiž postupujú smerom na sever až severozápad.

Poloha búrok o 07:30 h, zdroj: imeteo.sk
Poloha búrok o 07:30 h, zdroj: imeteo.sk

Dnešné búrky môžu byť aj intenzívne

V prípade, že by tieto búrky v týchto chvíľach nedorazili na Slovensko, neznamená to, že dnes sa už žiadne nevyskytnú. Práve naopak.

Na západe Slovenska bude počas dňa búrlivo. Vylúčené nie sú ani intenzívnejšie prejavy, a to najmä silnejší vietor či krúpy.

Takéto búrky sa očakávajú najmä na juhu Podunajskej nížiny. Meteorológovia pred nimi dokonca vydali výstrahu 2. stupňa.

Na záver dodáme, že búrky môžete sledovať aj LIVE, a to prostredníctvom nášho iRadaru.